Vianočné stromčeky 2019: Aké farby a ozdoby sú tento rok trendy?

Vianočné stromčeky 2019: Aké farby a ozdoby sú tento rok trendy?

Tiež máte pocit, že smerom k Vianociam je povinností akosi viac a času menej? Vianoce tu budú tak rýchlo, že sa väčšina z nás ani nespamätá. A myslieť by sme mali nielen na zháňanie darčekov, predvianočné upratovanie a vypekanie dobrôt, ale aj na takú kľúčovú vec, akou je samotný symbol vianočných sviatkov, a to stromček.

Možno ste ešte v rozhodovacej fáze a uvažujete, do akej farby budete ladiť váš vianočný stromček tento rok a zvažujete aj dokúpenie nejakých nových ozdôb. Pokiaľ áno, tak ste tu na správnom mieste. Niektoré farby vianočných stromčekov aj dekorácií, ale aj motívy na vianočných ozdobách sú takpovediac nesmrteľné a nič s nimi nepokazíte, no čo tak trochu vystúpiť z komfortnej zóny a skúsiť aj niečo trendovejšie? Aby ste boli v obraze, čo je v kurze v rámci farebnosti a zdobenia stromčekov tento rok, prinášame vám v článku inšpiráciu. Pokochajte sa trendy vianočnými stromčekmi zo sociálnej siete Pinterest.

Stavte na ružovú

Mimoriadne trendovo budú tento rok pôsobiť všetky stromčeky zladené do ružových tónov. Táto jemná a nežná farba má množstvo odtieňov, takže nemusíte skončiť len pri vyslovene cukríkovej ružovej. Ak nechcete, aby váš stromček pôsobil presladene, môžete ružovú výzdobu trošku neutralizovať inými farbami, trendy sú aj fialová, burgundy, sivá či marcipánová farba.

Neprehliadni: Trendy vianočné dekorácie na rok 2019: Sviatočná nálada ťa neminie

odtiene ružovej na stromčeku

Zdroj: Pinterest

Ružovo-biela kombinácia – nežnosť sama osebe

Top farbou nielen tohto roka pri výzdobe vianočných stromčekov a pri vianočných dekoráciách je aj biela farba. Takže ak skombinujete ružovú a bielu, budete nielen v trende, ale vaša domácnosť dostane razom iný rozmer – taký neskutočne rozprávkový a čarovne nežný. Luxusnejšie ladenie docielite, keď na ozdobách zvolíte perleťový lesk. Jemnučkej farebnosti takto ladených stromčekov sedia aj naozaj jagajúce sa ozdoby, takže flitre a trblietky sú priam nevyhnutnosťou.

ružovo-biela kombinácia vianočných stromčekov

Zdroj: Pinterest

Niečo pre minimalistov

Pokiaľ si nepotrpíte na množstvo ozdôb a chcete nechať vyniknúť stromček samotný, urobte to. Najmä ak máte živý stromček s voňajúcim ihličím, nie je vôbec zlým nápadom, ak naň umiestnite len pár vkusných ozdôb alebo len svetielka. Aj tak budete mať doma trendového krásavca.

Pozri aj: Super tipy do domácnosti: Špičkových vychytávok nie je nikdy dosť

minimalistické stromčeky

Zdroj: Pinterest

A čo tak si svoj stromček vyzdobiť vlastnoručne zhotovenými ozdobami? Nemusí ísť len o sušené ovocie, oriešky či nadizajnované šišky, ktoré dajú stromčeku naozaj prirodzený prírodný look. Tento rok totiž frčia aj papierové ozdoby, ktoré si ešte stihnete vytvoriť a nebudú vás stáť takmer nič. No a neustále môžete dodať svojmu stromčeku rustikálny efekt aj ozdobami z dreva či slamy.

prírodný vzhľad stromčekov

Zdroj: Pinterest

Nechajte svoj stromček rozkvitnúť

Kvety na stromčeku? Prečo nie! S trochou šikovnosti si viete vytvoriť hotové umelecké dielo. Kvietky môžete pridať na stromček k iným ozdobám, ale môžete si vytvoriť aj čisto kvetinových krásavcov, pričom kvety budú tvoriť aj samotnú kostru stromčeka.

stromčeky s kvetmi

Zdroj: Pinterest

Niečo klasickejšie

Ako sme už spomínali, niektoré farby budú počas vianočných sviatkov stále v kurze. Myslíme najmä na červenú a zlatú farbu. Pokiaľ teda nemáte chuť na veľké experimentovanie, vylovte zo skrine svoje staršie zlaté a červené ozdoby na stromček a možno sa len trošku pohrajte s kombinovaním väčších a menších gúľ a ich umiestnením na vetvičkách. Moderný nádych dodáte stromčeku tiež zakoponovaním červených textilných vianočných ruží.

Inšpiruj sa: Aké je využitie kyseliny citrónovej v domácnosti? Tieto triky budeš milovať!

klasickejšie ladená výzdoba

Zdroj: Pinterest

Čo si zavesíte na stromček?

A ak ešte uvažujete nad motívmi ozdôb, môžete sa inšpirovať aj tými na koláži nižšie. Určite nešliapnete vedľa s tradičnými motívmi vločiek, lampášikov či anjelikov, ale skúsiť by ste mohli aj zaujímavejšie tvary ozdobných gúľ a geometricky ladené ozdoby. Prípadne na svoj stromček zaveste aj realisticky vyzerajúce cencúle a vyskúšať môžete aj čosi exotickejšie, napríklad cudzokrajné zvieratká.

ozdoby na stromček

Zdroj: Pinterest

Či už sa vyberiete cestou prírodnej prirodzenosti a minimalizmu, alebo skúsite niečo extravagantnejšie, veríme, že vám stromček prinesie tú správnu sviatočnú náladu a nájdete si pod ním to, po čom túžite.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Alžbeta Stanková 14.12.19 08:03

AS
karma
108.00

neviem, aké sú trendy, ale ja mám zelený stromček a nebudem meniť podľa módy

 • 2
Odpovedať

Ľubica Šťastná 14.12.19 08:08

ĽŠ
karma
100.00

Krásne, je si z čoho vyberať!

 • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 14.12.19 10:56

MC
karma
109.00

Pekný živý stromček je už sam ozdobou .

 • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 14.12.19 15:25

KK
karma
111.00

mám kombináciu strieborno-zeleno-biely a nemením

 • 1
Odpovedať

Matej Varga 14.12.19 20:43

MV
karma
108.00

Máme umelý, so zlato-červenou výzdobou. :)

 • 1
Odpovedať

Elena Švachová 14.12.19 22:52

karma
113.00

My patríme medzi minimalistov,lebo nemáme miesto na veľký stromček,ale vždy je krásny,aj ked malý.

 • 1
Odpovedať

Libuše Šumná 15.12.19 14:07

karma
113.00

máme maličký stromek, ale vždycky pěkný

 • 1
Odpovedať

Martina Zahoranová 15.12.19 19:20

MZ
karma
109.00

dlho sme mávali takú klasiku červeno zlatý stromček no od minulého roku máme bielo ružový

 • 1
Odpovedať

Mária Reibergerová 17.12.19 22:00

MR
karma
109.00

tie ružové sú nádherné, také nežné... páčia sa mi

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 18.12.19 19:35

karma
100.00

Mám živý stromček a už viac rokov strieborno bordový

 • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní