Sen o myšiach: Je predzvesťou niečoho zlého alebo ide o pozitívne znamenie?

Sen o myšiach: Je predzvesťou niečoho zlého alebo ide o pozitívne znamenie?
 • 08.08.2022
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 2

Niektorí z nás myši vnímajú ako malé rozkošné zvieratká. Mnoho žien sa ich bojí a viacerí ich pokladajú za deštruktívne škodce. Tieto malé stvorenia nám ako deťom utkveli v pamäti vďaka rôznym riekankám či rozprávkam. V dospelosti si ich však spájame so strachom, odporom, ale i škodami a chorobami. Nikto z nás sa určite nepoteší, ak zbadá prebehnúť myš domovú v kuchyni na chalupe alebo v domácnosti.

Častokrát sa nám myši objavujú i v snoch. Zväčša to nie je nič príjemné, dokonca takýto sen môžeme prirovnať i k nočnej more. Snívalo sa aj vám niekedy o myšiach? Aký je význam tohto sna? Máte sa začať obávať?

Sen o myšiach

Sny o myšiach zvyčajne symbolizujú strach, bezvýznamnosť, bojazlivosť, nedostatok asertivity alebo pocity nedostatočnosti. Vo všeobecnosti takéto sny sú predzvesťou problémov a nezhôd, ale môžu znamenať aj niečo pozitívne, a to v tom prípade, ak sa vám snívalo, že ste myš chytili. V dávnych dobách sa verilo, že sny o myšiach sú správami od bohov, ktoré varujú pred nebezpečenstvom.

Keďže mnohí považujú myši za škodné, pretože šíria smrteľné choroby a spôsobujú veľa škôd, ľudia okamžite predpokladajú, že sen o týchto hlodavcoch je spájaný so zhoršením zdravotného stavu. A nie sú ďaleko od pravdy. Hlodanie môže znamenať „zožieranie“ sa negatívnymi myšlienkami alebo „nahryzávanie“ tela chorobami a tiež „hltanie“ vašej energie nepriateľmi a pokryteckými ľuďmi. 

Sen o tom, že ste chytili myš je však vskutku pozitívnym znamením a naznačuje, že v blízkej budúcnosti získate slušný finančný obnos. 

Snívalo sa vám, že mačka ulovila myš? Takýto sen je znakom toho, že by ste nemali dovoliť, aby vás a vaše rozhodnutia ovplyvnili názory iných ľudí. Verte si, vezmite svoje súkromné záležitosti do vlastných rúk a nespoliehajte sa na iných ľudí.

Neprehliadni: Snár: Čo znamená sen o páde z útesu či do výťahovej šachty? Je to odraz úzkosti a strachu?

Snár

Zdroj: shutterstock

Sen o mŕtvej myši

Prisnilo sa vám o mŕtvej myši? Pravdepodobne tento sen nebol veľmi príjemný. Jeho význam je však pozitívny. Mŕtva myš vo vašom sne značí to, že problémy, ktoré máte, zvládate veľmi dobre. Ak má sen o mŕtvej myši tehotná žena, znamená to, že ona aj dieťa sa budú tešiť dobrému zdravotnému stavu.

Ak sa vám prisnilo, že ste zabili myš, tak tento sen je predzvesťou toho, že zvíťazíte nad svojou konkurenciou alebo že v určitej situácii vyhráte nad svojím súperom, nepriateľom. Zabitie myši vo sne môže tiež znamenať, že čoskoro môžete očakávať dobré správy.

Avšak ezoterické knihy poukazujú na negatívny význam tohto sna. Vo svojom okolí máte niekoho, kto sa vás snaží ovplyvniť svojimi zlými úmyslami a odobrať vám energiu. Dobre si teda premyslite, koho si k sebe pustíte. 

Uhryznutie myšou vo vašom sne

Sen o tom, že vás uhryzla myš naznačuje, že určité veci alebo problémy blokujú váš osobný rast. Takisto tento sen môže napovedať o tom, že sa snažíte z niečoho vyhovoriť. Nechcete priznať svoju vinu a zodpovednosť za určitú situáciu. Máte však výčitky a „hryzie" vás vaše svedomie. 

Pozri aj: Sen o dome: Rodičovský, vlastný či horiaci - aké posolstvo so sebou prináša?

Čierna myš

Zdroj: shutterstock

Farba myši vo sne

Biela myš je znamením toho, že aj keď cesta môže byť drsná a plná prekážok, nakoniec sa dostanete do vytúženého cieľa. Snívanie o bielej myši môže tiež predpovedať plnohodnotný vzťah alebo šťastné manželstvo, ktoré na vás čaká.

Čierna myš zvyčajne predstavuje niečo negatívne. Sen o myši, ktorá bola čierna môže byť príznakom zdravotných problémov. Možno by ste mali navštíviť lekára, aby skontroloval váš zdravotný stav. Čierna myš môže byť tiež znakom zrady. Niekto, s kým máte blízky vzťah, vás môže v budúcnosti zradiť. Dávajte si pozor na to, komu dôverujete.

Sivá myš predstavuje strach a odráža vnútorný stav samotného snívateľa. Snívanie o sivej myške je znakom toho, že by ste mali čo najskôr nabrať odvahu čeliť svojim strachom, pretože môžu viesť k niečomu nepríjemnému. Takýto obraz vo sne často odráža túžbu uniknúť od problémov namiesto toho, aby ste sa pustili do ich riešenia.

Ružová myš je pozitívnym znamením. Zvyčajne je predzvesťou toho, že čoskoro spoznáte svoju pravú lásku. Modrá myš naznačuje, že sa musíte pozrieť na problémy z viacerých perspektív. Každá minca má vždy dve strany. Nesústreďujte sa príliš len na jeden názor.  

Veľká a malá myš v sne

Veľká myš vo sne symbolizuje vaše problémy, ktoré zo dňa na deň narastajú. Deje sa to preto, že im pravdepodobne nečelíte, ale skôr sa im snažíte vyhýbať. 

Malá myš vo sne reprezentuje vašu príliš zmierlivú povahu. Aby ste sa vyhli konfliktom, vzdávate sa svojich postojov a názorov. Mnohí ľudia tento váš nedostatok využívajú vo svoj prospech. Ak chcete v živote niečo dosiahnuť, budete si musieť častejšie stáť za svojím.


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Maxianová 09.08.22 17:31

MM
karma
118.00

niekedy mám bizarný sen, radšej to neriešim

 • 0
Odpovedať

Janka Komadova 09.08.22 22:16

karma
-1.00

Veru občas sa sny plnia

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Popôrodná depresia u mužov: Aj novopečení oteckovia môžu zažiť baby blues
Rodina

Popôrodná depresia u mužov: Aj novopečení oteckovia môžu zažiť baby blues

 • 0
 • 19.07.2022
Vitamín A v ľudskom tele – koho ohrozuje nedostatok a ako škodí nadbytok?
Zdravie

Vitamín A v ľudskom tele – koho ohrozuje nedostatok a ako škodí nadbytok?

 • 5
 • 21.08.2022
Celebrity narodené v znamení Panna
Znamenia

Celebrity narodené v znamení Panna

 • 3
 • 24.08.2022
TOPlist