Zápalu hrdla sa pohodlne zbavíte aj bez lekára

Zápalu hrdla sa pohodlne zbavíte aj bez lekára

  • Zdieľaj:
 • 1

Bolesť hrdla, plný nos a kašeľ sú typickými príznakmi prechladnutia, ktoré je vo väčšine prípadov zapríčinené vírusmi. Ochorenie pritom veľmi často súvisí s aktuálnym ročným obdobím.

Najčastejšie trpíme na prechladnutie od októbra do februára, kedy podľa štatistik priemerne ochorie nachladnutím každý dvadsiaty človek. Ochorenie veľmi úzko súvisí s vonkajšou teplotou.

Symptómy prechladnutia môžu byť veľmi nepríjemné, netreba však hneď navštíviť lekára. Vo väčšine prípadov postačí liečba voľnopredajnými liekmi, ktorá nás ušetrí zdĺhavého sedenia v čakárni a zároveň tiež rizika nákazy závažnejším ochorením. Použiť môžete napríklad Strepfen Sprej, ktorý účinkuje už v priebehu 5 minút a zmierňuje bolesť až na 6 hodín.

Bolesť hrdla je bežný stav, ktorý postihuje dospelých niekoľkokrát ročne. “K bolesti v krku dochádza vtedy, keď infekcia, zvyčajne vírusového pôvodu, spôsobí poškodenie sliznice charakterizované lokálnym zápalom. Pre ten sú, okrem iného, charakteristické bolesť a opuch v hrdle a s tým spojené ťažkosti s prehĺtaním,” vysvetľuje MUDr. Jiří Slíva, PhD. 

ako sa zbaviť bolesti hrdla

Zdroj: Shutterstock®

Hoci príznaky prechladnutia môžu byť nepríjemné a spôsobovať nepohodlie, bolesti hrdla sú zriedka závažné a zvyčajne sa ich dokážeme zbaviť domácou liečbou za pár dní. Ako radí MUDr. Slíva: “Voľnopredajné liečivá, ktoré zmierňujú bolesť a zápal, sú veľmi efektívne najmä v prvých dňoch ochorenia, keď sú príznaky najhoršie.”

Účinným riešením na takú bolesť v hrdla môže byť už spomínaný nový Strepfen Sprej. Ten vďaka inovatívnemu zloženiu* s účinnou látkou flurbiprofénu tlmí zápal hrdla a zmierňuje bolesť už v priebehu 5 minút po podaní. Navyše svojim ochladzujúcim účinkom pomôže zmierniť bolesť hrdla až po dobu 6 hodín. Táto novinka vo forme spreja je ľahko aplikovateľná, pričom pomáha až od 3 ťažkostí naraz – tlmí bolesť, zmierňuje opuch a zmierňuje ťažkosti s prehĺtaním. 

* Jediný autorizovaný orálny sprej s obsahom flurbiprofénu v Slovenskej republike pre krátkodobú symptomatickú liečbu príznakov akútneho zápalu hrdla.

Zápalu hrdla sa pohodlne zbavíte aj bez lekára

Zdroj: Shutterstock®

Strepfen Sprej 8,75mg orálna roztoková aerodisperzia je liek na vnútorné užitie. Obsahuje flurbiprofén. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. O prípadných rizikách a nežiaducich účinkoch sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

strepfen na bolesť hrdla

Zdroj: Shutterstock®

Nový Strepfen Sprej je účinným riešením na bolestivý zápal hrdla. Vďaka inovatívnemu zloženiu s účinnou látkou flurbiprofen tlmí zápal, zmierňuje opuch a uľavuje od ťažkostí s prehĺtaním. Na bolesť účinkuje už v priebehu 5 minút a zmierňuje bolesť až na 6 hodín. Novinka vo forme spreja je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorých práca si vyžaduje časté rozprávanie (učitelia, obchodní zástupcovia, a pod.), ako aj pre ľudí, ktorí nemajú čas čakať, kým sa rozpustí pilulka, ako aj na podanie počas noci.

Liek je dostupný bez lekárskeho predpisu. Odporúčaná predajná cena je 7,99 Eur.


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Libuše Šumná 04.11.15 14:36

karma
112.00

vyzkouším

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Ako ušetriť na potravinách? Vyskúšaj týchto 8 trikov
Domácnosť

Ako ušetriť na potravinách? Vyskúšaj týchto 8 trikov

 • 7
 • 07.12.2022
Paleo diéta alebo jedlo ako v dobe kamennej: Ktoré známe celebrity ju držia?
LIFESTYLE

Paleo diéta alebo jedlo ako v dobe kamennej: Ktoré známe celebrity ju držia?

 • 0
 • 01.03.2023
Najkrajšia žena na svete: Ktoré krásky sa ocitli v rebríčku tých najkrajších za rok 2022?
CELEBRITY

Najkrajšia žena na svete: Ktoré krásky sa ocitli v rebríčku tých najkrajších za rok 2022?

 • 1
 • 09.01.2023