TEST: Alkalio – výživový doplnok pre vaše zdravie

TEST: Alkalio – výživový doplnok pre vaše zdravie

  • Zdieľaj:
 • 2

Patrím medzi ľudí, ktorí sa v mnohých veciach snažia ísť prírodnou cestou.

Pri výskyte zdravotných problémov verím na silu liečivých byliniek, ktoré podľa môjho názoru dokážu telu pomôcť lepšie ako chémia. Stačí iba vedieť, ako ich kombinovať a ktoré bylinky sú pri danom zdravotnom probléme nápomocné.

Mojim najčastejším problémom býva práve bolesť žalúdka, ktorý mávam často nafúknutý a podráždený. Keď mi bolo ponúknuté vyskúšať výživový doplnok Alkalio, žalúdok v tom období ,,nespolupracoval“, a preto som si povedala, že ho vyskúšam a možno mi s mojím problémom pomôže. 

Odporúčame prečítať: Vytvarujte si krásne telo vďaka Toning Intervalu

alkalio-vyzivovy-doplnok

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čo je Alkalio a s čím nám dokáže pomôcť?

Ide o výživový multi-zložkový doplnok, ktorý obsahuje 19 prospešných zložiek, napríklad zelený jačmeň, chlorellu, vápnik, horčík, vitamín B, biotín, kyselinu listovú a mnohé iné. Vďaka tomu má pozitívne účinky na náš imunitný systém, látkovú premenu a tvorbu energie a taktiež aj na náš tráviaci systém.

,, Rýchly životný štýl a zanedbané stravovacie návyky môžu viesť k nerovnováhe dôležitých látok v tele. Vtedy je potrebné zmeniť stravovacie návyky a v prípade potreby môže byť vhodné doplniť si ich, napríklad aj pre podporu vášho trávenia, energetického metabolizmu, imunity a látkovej premeny.“

Odporúčame prečítať: Dodajte vášmu telu energiu vďaka joge (video zostavy na doma)

alkalio-vyzivovy-doplnok

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Alkalio je 100% prírodný výrobok zo Slovenska, ktorý bol schválený Úradom verejného zdravotníctva SR.

Čo na Alkalio hovorím ja?

Na Alkalio som bola naozaj zvedavá, pretože výživové doplnky neužívam a všetky problémy sa snažím riešiť bylinkami. Povedala som si však, že to vyskúšam, a to hneď z dvoch dôvodov. Prvý bol ten, že jeseň a zima bývajú u mňa obdobiami, kedy je moja imunita značne oslabená a som náchylná na rôzne vírusové ochorenia, nádchy či bolesti hrdla. Druhý dôvod bol už spomínaný problém so žalúdkom a trávením. 

Ako Alkalio vyzerá?

Balenie Alkalia je jednoduché. Ide o bielu umelohmotnú nádobku, ktorá má na etikete bielu, čiernu a zelenú farbu a na zadnej strane sa nachádzajú vypísané účinné látky s odporúčanými dennými dávkami. Ja mala som možnosť otestovať 90 kapsulové balenie (ponúkajú tri balíčky – prvý 90 kapsulový, druhý 180 kapsulový a tretí 270 kapsulový). 

Odporúčame prečítať: Ako naštartovať unavený organizmus? Pomôže odkyslenie?

alkalio-vyzivovy-doplnok

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Spôsob užívania:

Na výber máte tri možnosti užívania:

 • Intenzívny plán – 3 kapsule 3x denne (balenie vydrží 10 dní), telo intenzívne doplní chýbajúce minerálne látky a vitamíny
 • Rozvojový plán – 2 kapsule 3x denne (balenie vydrží 15 dní), nasadzuje sa zvyčajne po intenzívnom pláne, ponechá sa dopĺňanie látok na vyššej úrovni
 • Dlhodobý plán – 1 kapsula 3x denne (balenie vydrží mesiac)
   

Ja som zvolila intenzívny plán a užívala som 3 kapsule 3x denne. Kapsula je malá, priehľadná a vnútri vidíte jednotlivé pomleté zložky. Celkovo som kapsule užívala desať dní s tým, že na toto hodnotenie som si dala približne mesačný odstup, aby som videla účinky. 

Odporúčame prečítať: PortDeBras - rýchle a efektívne cvičenie pre krásne tvarovanú postavu

alkalio-vyzivovy-doplnok

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Za tento čas sa mi problémy s trávením utíšili (aj keď som prešla na zdravšiu stravu a konzumujem potraviny, ktoré podporujú trávenie, myslím si, že za lepší pocit môžem ďakovať aj Alkaliu) a nemám oslabenú ani imunitu. Človek však nikdy nevie, a preto si radšej zaklopem: ,,Klop, klop“. :-)

Alkalio by som odporúčala vyskúšať všetkým tým, ktorí bojujú s oslabenou imunitou, trávením, ale aj únavou a inými problémami. Navyše, ide o 100% prírodný výrobok, ktorý telu nemôže uškodiť, môže iba pomôcť. :-)

Odporúčame prečítať: Hranolčeky nemusia byť iba škodlivé - pripravte si ich zdravo a chutne

alkalio-vyzivovy-doplnok

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Odporúčame prečítať: Ako naštartovať unavený organizmus? Pomôže odkyslenie?

Viac informácií o Alkaliu na: www.alkalio.sk

   

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Erika Špacírová 20.10.15 16:34

karma
93.00

podľa zloženia je to dosť dobré :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 22.01.16 16:36

MR
karma
-1.00

na tú imunitu by mi to trebalo tiež asi :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní